lakásbérleti Szerződés
Melyet egyrészről másrészről
NÉV:……………………………………………….NÉV:…………………………..
CÍM:…………………………………………… …CÍM:…………………………...
SZIG.SZÁM:………………………………………SZIG.SZÁM:……………………
mint tulajdonos mint bérbevevő
( továbbiakban: bérbeadó) ( továbbiakban: bérlő),
kötöttek alulírott helyen és napon az alábbi feltételek mellett.
1.) A bérbeadó bérbe adja, a bérlő lakás céljára bérbe veszi megtekintett állapotban a ……………………………………………………………………………alatti bérleményt.
A bérbeadó szavatol azért, hogy harmadik személy nem zavarja, és nem korlátozza a bérlő bérleti jogát a bérleményben.
2.) A szerződő felek a bérleti szerződést…………………………... napjától számított 1 éves időtartamra kötik meg, amelyet közös megegyezéssel meghosszabbíthatnak. Erre vonatkozó szándékukat egymásnak e bérleti szerződés lejárta előtt legalább egy hónappal kötelesek írásban bejelenteni. Amennyiben ilyen bejelentés nem történik vagy közös megegyezés nem jön létre, úgy a szerződés az eredetileg kikötött határidővel megszűnik.
3.) A felek a lakás bérét havi……………..- .Ft nettó, azaz ………………………………….. összegben állapítják meg. A bérlő jelen szerződés aláírásakor, majd ezt követően havonta előre, minden hónap ……-én a bérbeadónak köteles megfizetni. A bérbeadó jogosult a bérleti díjat az egy éves szerződés letelte után a KSH által közzétett infláció mértékével megegyező mértékben kiigazítani.
4.) A bérlő ezen kívül köteles időben kiegyenlíteni az általa igénybevett szolgáltatások díját. (villany, gáz, távfűtés, telefon, kábeltévé, víz- csatornadíj, szemétdíj, közös költség, stb.). A bérleményre eső felújítási alapot a bérbeadó fizeti.
5.) A bérlő jelen szerződés aláírásával egyidejűleg…………………………….Ft, azaz …………………..……….Ft óvadékot (kaució) ad a bérbeadónak, aminek átvételét a bérbeadó a jelen szerződés aláírásával elismer és nyugtáz. Az óvadékot a bérbeadó kizárólag a bérleti jogviszonnyal kapcsolatban keletkezett, a bérlővel szemben fennálló, felszólítás ellenére meg nem fizetett követeléseinek kielégítésére használhatja fel. Az óvadék visszafizetése a bérlemény átadásakor a szerződés szerint, valamint a kiegyenlített közműszámlák ellenében esedékes. Amennyiben a bérlő ezen szerződésben meghatározott időtartamon belül felmondja a bérleti szerződést, úgy a kaució összegéről lemond.
6.) A bérbeadó a szerződést írásban felmondhatja( 1993. évi LXXVIII / III.fejezet 24/1),ha
a.) a bérlő a lakbért a fizetésre megállapított időpontig nem fizeti meg,
b.) a bérlő szerződésben vállalt vagy jogszabályban előírt lényeges kötelezettségét nem teljesíti,
c.) a bérlő vagy a vele együtt lakó személyek a bérbeadóval vagy a lakókkal szemben az együttélés követelményeivel ellentétes, botrányos, tűrhetetlen magatartást tanú- sítanak,
d.) a bérlő vagy a vele együtt lakó személyek a lakást, a közös használatra szolgáló helyiséget, illetőleg területet rongálják vagy rendeltetésükkel ellentétesen használják.
7.) A bérlő a bérlemény takarításáról maga gondoskodik, továbbá a közös tulajdont képező területeken keletkezett szennyeződés eltakarítása is a feladata, amennyiben azt a bérleményben lakó vagy tartózkodó személyek okozták.
8.) A bérlő a bérleményben semmilyen átalakítási munkát nem végezhet, illetve végeztethet a bérbeadó előzetes beleegyezése nélkül
9.) A falon kívüli szerelvények, készülékek karbantartási, hibaelhárítási és javítási kötelezettsége a bérlőt terheli abban az esetben , ha azokaz Bérlő nem rendeltetésszerűen, használja. Hiba esetén a bérlő köteles annak elhárítását haladéktalanul, szakszerűen elvégeztetni.
10.) Amennyiben a bérlő a bérlemény helységében olyan hibát észlel, amelynek elhárítása a bérbeadó feladata, ezt köteles a bérbeadónak haladéktalanul bejelenteni. Amennyiben azonnali intézkedésével egy esetleges nagyobb kár keletkezését megelőzheti, a szükséges mérvű munkát köteles elvégeztetni vagy elvégezni. Ebben az esetben az így keletkezett költséget a bérbeadó köteles megtéríteni.
11.) A bérlő a bérleményt, annak berendezéseit, valamint a közös használatra szolgáló területeket rendeltetésszerűen, mások jogainak sérelme nélkül használhatja. A bérlő tudomásul veszi, hogy az általa okozott károkért nem csak erkölcsileg, hanem anyagi értelemben is felel.
12.) A bérlő tudomásul veszi, hogy a bérleménybe másokat be nem fogadhat, azt használatra át nem engedheti, albérletbe nem adhatja.
13.) A bérlő a szerződés megszűnése esetén másik bérlemény biztosítására nem tarthat igényt. A szerződés megszűnése esetén a bérleményt az utolsó napon eredeti állapotban,(bérlemény állapota a beköltözéskor, figyelembe véve a rendeltetésszerű használatból eredő használatot) kitakarítva, kulcsaival együtt köteles a bérbeadó rendelkezésére visszabocsátani, és egyidejűleg kiegyenlíteni az addig az időpontig felmerült közműdíjakat, telefonszámlát és közös költséget. Amennyiben bérlő a bérleményt felszólítás ellenére sem bocsátja bérbeadó birtokába, bérlő hozzájárul, hogy bérbeadó a bérlet tárgyát képező lakást jogos önhatalommal birtokba vegye a szerződés megszűntétől számított 15 nap elteltével. Bérlőnek a bérleményben maradt ingóságait bérbeadó a felelős őrzés szabályai szerint köteles megőrizni.
14.) A szerződésben nem szabályozott kérdésekre a PTK., a lakások és helyiségek bérletére, valamint az elidegenítésükre vonatkozó egyes szabályokról szóló 1993. évi LXXVIII. törvény és a hatályos jogszabályok az irányadók. A szerződő felek az esetleges jogviták elbírálására a helyileg illetékes Bíróság kizárólagos illetékességét jelölik meg.
15.) A szerződés elválaszthatatlan részét képezi egy példány leltárív, mely tartalmazza a közüzemi mérőórák állását is.
A szerződő felek a szerződést megismerték, annak tartalmát megértették, és mint akaratukkal mindenben megegyező, aláírásukkal is elismerték.
Budapest,
……………………………………. …………………………………….